Карпатські буки
Ми захоплюємося безсмертними мистецькими витворами, які знаходяться в музеях. Безцінними називаємо картини славетних художників, адже втрата геніальних творів мистецтва безмірно збіднила б усе людство.
А чи замислюється хтось над тим, що у збереженні знаменитих полотен людям прислужилися дерева? Одне з них — добре відомий усім горіх. Саме на горіховій олії виготовлені фарби, що не тьмяніють з часом, не втрачають свіжості. Чудову олію для фарб дають також могутні буки.
Величезні площі займають букові ліси в Карпатах. Букові дерева схожі на казкових богатирів. Стовбури, що нагадують колони, покриті гладенькою сірою корою. Високо вгорі дерева увінчуються зеленими кронами.
Серед густого листя достигають невеликі горішки. За розміром вони трохи більші за зернятка соняшника. Та плодоносних бучин у Карпатах майже 200 тисяч гектарів, тому врожаї доволі щедрі.
Бук — чудове олійне дерево. Він дає і цінну деревину, з якої виготовляють якісні меблі, добувають дьоготь та ліки. Бук — не тільки окраса, а й гордість мальовничих Карпат. |